Urządzanie tarasu – jaki styl wybrać?

Kiedy posiadasz balkon, już jesteś szczęśliwy, że masz gdzie wyjść i przewietrzyć głowę w czasie, gdy wyjście np. do parku z jakichś powodów jest niemożliwe. Jednak kiedy jesteś szczęśliwym posiadaczem tarasu, może jesteś na początku drogi jak to teraz urządzić. Zagospodarowanie tarasu może być być dobrą zabawą. Wystarczy podejść do tego na luzie, potraktować właśnie jako dobrą zabawę. Skoro już jesteśmy przy dobrej zabawie, to może warto pomyśleć, aby urządzić taras w stylu boho? Sama nazwa stylu wywodzi się od XIX wiecznej bohemy. Bohema to artyści. Zarówno pisarze, jak i malarze, poeci. A gdzie artyści tam zabawa, podróże. Dlatego styl ten charakteryzuje bogactwo wzorów i kolorów. Mieszanie stylów przywiezionych z podróży. Bogato zdobione ornamenty, meble z egzotycznego drewna. Różnorodność materiałów. Taki styl jest również niezobowiązujący, czyli idealny właśnie na taras. Styl boho zachęca wręcz do zabawy lub spędzania czasu na luzie. A gdzie się lepiej zrelaksujesz, jak właśnie nie na swoim tarasie.

Przeczytaj, jakie dodatki dobrać na tarasie w stylu boho

Urządzony w stylu boho taras będzie się charakteryzować dużą ilością koców, poduszek, pledów. Najlepiej jeśli dodatki te są kolorowe, wzorzyste, ręcznie robione. Jeszcze lepiej gdy posiadają frędzle. Przede wszystkim są oczywiście naturalne. Doskonale sprawdzą się tu zarówno len, jak i wełna, bawełna. To bardzo charakterystyczne dla takiego stylu. Wszystko to możesz porozkładać np. na drewnianych ławach. Obok ław warto porozkładać na podłodze tarasu miękkie pufy czy duże poduchy do siedzenia. Poza funkcją dekoracyjną będą również dawać Ci ciepło w chłodne wieczory. Dodatkowo na takim tarasie nie powinno zabraknąć świec, kadzidełek, lampionów. To elementy, które doskonale uzupełniają styl boho, ale także wieczorem budują nastrój na tarasie. Będziesz zapewne chciał odpocząć na nim po ciężkim dniu.

Prostota i minimalizm

Na stołach czy ławach porozkładaj ręcznie robione gliniane misy, plecione kosze z owocami. Nie zapomnij także o roślinach. Najlepiej egzotycznych i w miarę możliwości dużych. Z jednej strony styl boho to bogactwo faktur i kolorów. Jednak należy pamiętać, że to również prostota. Nie powinno się przesadzać. Różnorodność materiałów czy kolorów nie powinna przytłaczać, a zachęcać do pozostania w takim wnętrzu, a w tym przypadku na tarasie. Obecnie mamy także do czynienia ze stylem new boho. Jego charakterystyczną cechą są tu stonowane kolory. Biele, odcieni leży, brązów. Kolory ziemi. Zastanów się, który styl będzie do Ciebie bardziej pasować. Kolorowe Indie czy stonowane kolory ziemi.

Redakcja superhouse.pl