Gadżety do kuchni

Odpowiednie wyposażenie nowoczesnej kuchni znacząco ułatwia szybkie i sprawne przygotowywanie posiłków dla domowników i gości. Na rynku pojawiają się coraz to ciekawsze gadżety do kuchni, między innymi wykrawarki do ciasta, silikonowe maty do wyrabiania pizzy, silikonowe łapki, eleganckie moździerze do świeżych ziół, kamień do pizzy, elektryczne młynki do soli i pieprzu a także efektowne szklanki termiczne, które doskonale utrzymują temperaturę.
Dość popularnym gadżetem jest mały, poręczny bezprzewodowy blender, który pozwala na ekspresowe przygotowanie jednej porcji ulubionego koktajlu w pracy, domu czy podróży. W kielichu miksera umieszcza się wszystkie niezbędne składniki, zakręca i naciska guzik. Kielich można myć w zmywarce. Taki praktyczny gadżet sprawdzi się w każdej kuchni, jest również doskonałym pomysłem na prezent z okazji przeprowadzki.

Gadżety do kuchni

Bardzo ciekawym rozwiązaniem w kuchni z wyspą jest schowanie kontaktów w blacie. Taki system wysuwa się przy pomocy jednego przycisku i jest bardzo dyskretny. To świetna alternatywa dla tradycyjnych kontaktów i włączników montowanych na ścianie.

Ceny gadżetów do kuchni są bardzo zróżnicowane i mieszczą się w przedziale od kilku do nawet kilkuset złotych. Ostateczny koszt danego produktu uzależniony jest od wybranej firmy oraz materiału, z jakiego dany produkt został wykonany.

Wiele ciekawych produktów dostępnych jest w sklepach znanych sieci, a także w sklepach internetowych.
Podstawowym gadżetem z całą pewnością jest nowoczesny ekspres do kawy. Markety i sklepy oferują różne modele ekspresów, między innymi kapsułkowy, przelewowy oraz ciśnieniowy. Model na kapsułki jest najtańszy, jednak kapsułki z kawą są dość drogie. Za jedno opakowanie należy zapłacić kilkadziesiąt złotych. Uciążliwe może okazać się również ciągłe wymienianie kapsułek. Zaletą z całą pewnością jest bogata oferta kapsułek i zróżnicowane smaki. Używając kapsułek można także przygotować ulubioną herbatę bądź kakao.

Ekspres ciśnieniowy

Sporo użytkowników poleca ekspres ciśnieniowy oraz przelewowy, który przygotowuje napar ze świeżo zmielonych ziaren kawy. Taka kawa ma niepowtarzalny smak i aromat, z pewnością zadowoli wszystkich domowników oraz miło zaskoczy odwiedzających gości.
Wiele ekspresów umożliwia przygotowywanie dwóch kaw jednocześnie, co jest sporą oszczędnością czasu. Oczywiście należy pamiętać a regularnym i dokładnym czyszczeniu wszelkich elementów, między innymi skraplacza oraz pojemnika na mleko.
Co pewien czas konieczna jest także wymiana specjalnego filtru.

Redakcja superhouse.pl