Aranżacja ogrodu przy płocie

Każdy z nas marzy o pięknym ogrodzie, który nie będzie widoczny tylko dla nas, ale także dla naszych sąsiadów. Dlatego też aranżacja ogrodu przy płocie powinna być przemyślana. Muszą to być dobrze dopasowane kwiaty, które będą wyglądały reprezentatywne dzięki, czemu każdy przechodzień może zerknąć na kwiaty. Trzeba także mieć na uwadze to, że takie kwiaty mogą być bardzo dobrą ochroną przed tym, by inni widzieli co mamy na podwórku.

aranżacja ogrodu przy płocie

Aranżacja ogrodu przy płocie

ogrody przy płocie
ogrody przy płocie

Warto, jest posadzić tam takie kwiaty, które będą mogły się wspinać po płocie. Muszą być także wytrzymałe na różne warunki atmosferyczne. W tym także muszą być odporne na wiatr. Przy płocie rośliny nie są osłonięte z żadnej strony dlatego, też trzeba sadzić takie rośliny, które będą mocno ukorzenione. Warto też posadzić takie rośliny, które będą kwitły aż do zimy. Dzięki temu będziemy mieć piękny ogród przez prawie cały rok. Gdy nie chcemy zmieniać aranżacji naszego ogrodu przy płocie, to warto postawić na takie rośliny, które są wieloletnie. Dzięki temu nie musimy co roku sadzić nowych kwiatów. Gdy mamy taką możliwość to można posadzić jakieś drzewo, które będzie miało piękne kolorowe liście. Takie drzewo nie dość, że osłoni naszą działkę przed tym, by inni nie widzieli co mamy w środku, to jeszcze będzie bardzo estetycznie i kolorowo wyglądało. Warto też dodać, że takie rośliny, które sadzimy przy płocie, mogą mieć również funkcję ochronną przed hałasem. Sprawdza się to idealnie szczególnie w miejscach, gdzie mamy dom przy ruchliwej ulicy.

ogród przy płocie aranżacja

Ochrona posesji

Rośliny przy płocie to także większa ochrona posesji, gdyż trudniej jest się przedostać przez taki żywopłot. Bardzo dobrze sprawdzają się przy płocie różnego rodzaju iglaki. Pod samym płotem, by dodać trochę koloru, to można posadzić kwiatki różnego rodzaju w rabatach. Dzięki temu będziemy mieć także zachowaną estetykę. Dobrze jest sadzić przy płocie takie rośliny, które nie wymagają dużo pracy. Wtedy nie będziemy musieli wychodzić spoza posesji, by pielęgnować swoje rośliny. Dobrym pomysłem jest także posadzenie winorośli, które nie dość, że będą pięknie wiły się po płocie, to jeszcze możemy mieć z tego owoce. Warto też dodać, że taki ogród przy płocie będzie na pewno pięknie pachniał, więc będzie to dodatkowy plus przy wchodzeniu na posesję szczególnie dla gości. Trawy ozdobne przy płocie to także hit tego roku. Są one duże i potrafią zakryć płot. Narcyz i krokusy są to kwiaty sezonowe, które będą pięknie wyglądały przy naszym płocie. Gdy przekwitną nasze krokusy, to można zmienić aranżację na kolorowe tulipany.

Redakcja superhouse.pl