Strona główna
Multimedia
Tutaj jesteś

Jak złożyć komputer do gier?

15 sierpnia 2022 jak złożyć komputer


Samodzielne składnie komputera do gier jest nie lada wyzwaniem, ale z pewnością daje mnóstwo satysfakcji. Najważniejszą kwestią w procesie budowy własnego komputera jest odpowiednie dopieranie poszczególnych komponentów. Okazuje się bowiem, że kolejność montowania poszczególnych podzespołów ma ogromne znaczenie. Jak złożyć komputer do gier, aby móc w pełni korzystać z jego mocy?

Jakie jest przeznaczenie Twojego komputera?

Jeśli decydujesz się na samodzielną budowę komputera, na samym początku musisz odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: do czego jest Ci on potrzebny? Komputer osobisty, komputer graficzny, komputer do pracy czy komputer gamingowy to naprawdę zupełnie różne modele. Zdefiniowanie przeznaczenia komputera jest zatem podstawą, na bazie której będziemy dobierać poszczególne komponenty.

Zacznij od procesora

Procesor jest sercem komputera, a więc od niego należy zacząć całą pracę. Zdecydowana większość osób, które decydują się na samodzielne komponowanie własnego komputera postanawia w pierwszej kolejności wybrać procesor, a następnie całą resztę, która będzie ze sobą kompatybilnie współgrać.

Płyta główna, czyli fundament komputera

Wybór modelu płyty głównej musi być dobrze przemyślany. Konieczne jest, aby precyzyjnie wybrać taką płytę główną, która będzie kompatybilna z pozostałymi komponentami. Najważniejsza jest jednak kompatybilność z wybranym wcześniej procesorem – okazuje się bowiem, że modele płyty głównej, które pasują do procesorów AMD z reguły nie współgrają z procesorami Intel i odwrotnie.

Karta graficzna – najważniejsza sprawa w komputerach gamingowych

Osoby, które chcą wiedzieć, jak złożyć komputer do gier, powinny naprawdę sporo czasu poświęcić na zdobywanie wiedzy o kartach graficznych. To od nich bowiem zależy jakość i płynność gier. Z pewnością jest to komponent, na którym nie należy oszczędzać. Większość kart graficznych jest kompatybilna zarówno z procesami AMD, jak i Intel, dlatego skupić należy się przede wszystkim na wyborze odpowiedniej serii i generacji karty.

Pamięć RAM a kompatybilność

Pamięć operacyjna bezdyskusyjnie musi kompatybilnie współgrać z rodzajem procesora i płyty głównej. Zarówno procesor jak i pamięć główna zawierają informacje na temat tego, ile modułów pamięci RAM jesteś w stanie zastosować w tworzonym przez siebie komputerze.

Zasilacz, czyli generator mocy

Zasilacz to jeden z najważniejszych komponentów komputera. Bez mocnego zasilacza ryzyko obciążenia sprzętu znacznie wzrasta. Bardzo ważne jest zatem, aby zasilacz dysponował odpowiednią mocą, tak aby doprowadzić prąd do całego zestawu. Kupno zasilacza do komputera należy zostawić na sam koniec, ponieważ dopiero po zsumowaniu wskaźników TDP wszystkich komponentów otrzymamy informację na temat zapotrzebowania energetycznego dla całego zestawu.

Efektowna i funkcjonalna obudowa

Wybór obudowy wydaje się prostym i nieskomplikowanym etapem tworzenia własnego komputera. Warto jednak pamiętać, że należy precyzyjnie określić jej wielkość. Obudowa komputera powinna z łatwością zmieścić płytę główną, której wielkości bywają różne. Warto też wziąć pod uwagę, że być może pewnego dnia zajdzie konieczność dołożenia do zestawu dodatkowych komponentów, takich jak choćby urządzenie chłodzące.

Wnętrzne w duchu kolonialnym

Redakcja superhouse.pl

Redakcja SuperHouse.pl to zespół pasjonatów, którzy z zaangażowaniem tworzą treści dotyczące budownictwa, domu, ogrodu i wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jak złożyć komputer
odkurzacz z filtrem wodnym
gadżety do kuchni

Gadżety do kuchni

7 listopada 2021

Jesteś zainteresowany reklamą?