Jesień w salonie w stylu glamour.

Jeżeli urządzasz mieszkanie w stylu glamour największym wyzwaniem może tu być salon. Wizytówka domu czy mieszkania, ale też jego właścicieli. Wnętrze powinno być eleganckie, sprawiać wrażenie bardzo luksusowego. Kolory powinny być stonowane. Dodatki muszą błyszczeć, przyciągać wzrok. Oczywiście, jak przy urządzeniu każdego wnętrza, nie należy przesadzać.

Jesień w salonie

Kiedy przychodzi jesień pragniemy do swoich domów wprowadzić chociaż odrobinę ciepła. I tu mogą pojawić się obawy czy ocieplając takie wnętrze, dodając ciepłych akcentów, nie odejdziemy od naszego stylu. Z jednej strony jesień to liście, grube koce, kubek z gorącą kawą czy herbatą, ciepłe światło wokół. W takim otoczeniu siedzimy i czytamy książkę. Takie mamy pierwsze skojarzenia. Z drugiej strony chcemy aby jednak salon pozostał elegancki. Jak wprowadzić jesień do takiego salonu? Rozsypane na podłodze jesienne liście raczej nie załatwią sprawy.

Dodatki do salonu

Z pomocą przychodzą tu dodatki takie jak np. eleganckie lampiony do salonu. Lampiony takie możesz poustawiać zarówno na podłodze jak i na ławie do kawy czy półce. Wszystko zależy jaki klimat chcesz uzyskać i w jakiej wielkości lampiony się zaopatrzysz. I tutaj możesz już użyć kilku liści, które nadadzą delikatny jesienny akcent. Wystarczy przynieść je ze spaceru i położyć pod takim lampionem. Delikatnie odbite światło świecy od liści dodatkowo ociepli wnętrze. Chciałbyś już zapaść się w fotelu z książką? Do tego najlepiej z kubkiem kawy czy herbaty. Pamiętaj, że taki kubek nie musi być wcale wielkim kubasem z śmiesznym napisem. Wystarczy jeśli będzie ozdobiony np. wzorem w złotym kolorze. Niech będzie wykonany z wysokiej jakości porcelany. Oczywiście to wcale nie musi być kubek, a Twoja ulubiona filiżanka. Niby detal, ale w dalszym ciągu będziesz czuć się luksusowo w takim wnętrzu. Natomiast koc, którym się okryjesz siedząc w swoim ulubionym eleganckim fotelu, powinien być z wysokiej jakości materiałów. Oczywiście jakość materiałów powinna łączyć się z funkcjonalnością koca. Czyli powinien być ciepły. W okresie jesiennym pragniemy wręcz ciepła w swoich domach. Nieodzownym dodatkiem, obok lampionów, będą tu również lampki i lampy z żarówkami dającymi ciepłe światło. Taka stojąca na podłodze lampa będzie świetnym dodatkiem do wnętrza w stylu glamour. Najlepiej jeśli oczywiście będzie wyeksponowana niczym rzeźba w salonie.

Jak widać jesień w salonie w stylu glamour wcale nie musi być chłodna. Zastosuj dodatki jesienne, ale jako akcenty, a nie główny wystrój mieszkania.

Redakcja superhouse.pl