Salon w stylu klasycznym – jak go zaaranżować?

Styl klasycystyczny jest uniwersalny i ponad czasowy. Jego zaletą jest również to, że bardzo dużo osób czuje się w nim dobrze. Jak zaaranżować salon w stylu klasycznym?

Stonowana kolorystyka

Styl klasycystyczny wnętrza nie lubi mocnych i jaskrawych kolorów. Wnętrza są stonowane i spokojne. Dzięki temu można mówić, że są ponadczasowe.

Decydując się na kolor ścian warto postawić na beże, brązy lub elegancką biel. Warto zwrócić uwagę, że salon w stylu klasycznym będzie prezentował się pięknie, gdy pod sufitem i na podłodze będą dekoracyjne listwy. Można również pozwolić sobie na sztukaterię, która umieścimy na suficie lub na ścianie.

Przeczytaj również jak znaleźć hobby

Kolejnym kolorem, który sprawdzi się w salonie w stylu klasycznym, są delikatne szarości. Jest to kolor, który jest niezwykle elegancki i gustowny. Warto wykorzystać go nie tylko na ścianach, ale również meble mogą być w tym kolorze.

Jakie materiały wykorzystać w klasycznym wnętrzu?

Styl klasycystyczny wnętrza narzuca również materiały, które powinny zostać wykorzystane do aranżacji.

Warto pamiętać, że na podłogach świetnie będzie wyglądało drewno. Idealne są stare deski lub parkiet. Ważne jest jednak, by nie było na nim widać śladów użytkowania. To nie jest styl rustykalny, który może być nadgryziony zębem czasu. Styl klasyczny we wnętrzu przypomina wnętrza pałacowe, które są eleganckie, gustowne i idealne.

Wybierając meble warto skoncentrować się na modelach, które są wykonane z drewna. Duże, eleganckie komody, które na drzwiczkach mają dekoracyjne detale będą pięknie komponowały się z wnętrzem.

Warto wykorzystać drewno w ciemniejszych odcieniach, które wydaje się być dużo bardziej eleganckie. Mahoń, tek, dębina, orzech czy czereśnia pięknie będą się prezentowały w kontraście do podłogi z jasnego drewna.

Wnętrza w stylu klasycystycznym świetnie prezentują się również, gdy na blatach jest kamień naturalny. Marmur będzie pięknie wyglądał w salonie, który jest otwarty na kuchnię.

Trzeba jednak pamiętać, że salon w stylu klasycznym wymaga nienagannej czystości. Na ciemnych meblach widać każdy, nawet najmniejszy ślad kurzu.

Salon w stylu klasycznym – jak dobrać dodatki?

Wybierając dodatki do salonu w stylu klasycznym można skoncentrować się na oświetleniu. Lampy często robią oszałamiające wrażenie w salonie. Duże klosze, wyjątkowe formy oraz elementy szklane lub kryształowe, które odbijają światło sprawiają, że żyrandol staje się wyjątkowo ważny i dekoracyjny.

Warto pamiętać, by do oświetlenia górnego dobrać również lampy w tym samym stylu. Można umieścić je koło sofy, w kącie pokoju czy tuż przy fotelu wypoczynkowym.

Salon w stylu klasycystycznym powinien mieć na ścianie eleganckie lustra. Nie tylko powiększają optycznie przestrzeń, ale wprowadzają niesamowity klimat do pokoju dziennego.

Lustro w stylu klasycznym ma prostą formę. Rama nie jest zbyt ozdobna. Może być w kolorze czarnym, złotym lub srebrnym. Lustro można powiesić w pionie, poziomie, ale również postawić na podłodze.

Styl klasycystyczny wnętrza wprowadza harmonię, porządek i elegancję. Decydując się na takie wyposażenie można mieć pewność, że przez lata będzie wyglądało elegancko i modnie jednocześnie.

Sprawdź także https://superhouse.pl/jak-urzadzic-pokoj-trzyletniego-dziecka/

Redakcja superhouse.pl