Dodatki do przedpokoju

Przedpokój to pierwsze pomieszczenie, które widzimy po wejściu do mieszkania. Nic dziwnego, że zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie tego miejsca. Ciekawe urządzony przedpokój będzie nie tylko przyciągał spojrzenia i sprawiał dobre pierwsze wrażenie, lecz także będzie funkcjonalny i użyteczny.

Dodatki do przedpokoju

Aby odpowiednio zadbać o swój przedpokój, musimy zastanowić się jaki styl będzie w nim dominował. Innych mebli i dodatków wymaga przedpokój nowoczesny, innych – klasyczny. Dobierając meble musimy zwrócić uwagę na ich wygodne rozstawienie i możliwość umieszczenia dodatków. Ciekawe ozdoby do przedpokoju dodają przytulności i mogą świadczyć o indywidualizmie właściciela mieszkania. Nowoczesne dodatki będą proste, oszczędne w formie, abstrakcyjne. Dodatki w stylu klasycznym będą natomiast nawiązywały do tradycyjnych, stonowanych wzorów i kolorów oraz znanych nam rozwiązań. Wnętrza eklektyczne będą łączyły różne style. Przemyślany dobór dodatków sprawi, że poczujemy się wspaniale we własnym domu. Dodatki budują atmosferę i są „kropką nad i” – zwieńczeniem trudów wykończenia mieszkania i dopełnieniem projektu.

Jakie więc dodatki możemy wybrać?

Możemy wybierać spośród gadżetów stojących np. figurek, wazonów, świeczników czy ramek na zdjęcia. Ustawione na komodzie czy szafce na buty stworzą ciekawą kompozycję. Dużym zainteresowaniem cieszą się obecnie obrazki i plakaty różnego typu – wybór jest tu naprawdę szeroki i pozwala na dopasowanie dodatku do swojego gustu, a nawet zainteresowań. Ciekawą propozycją jest też kupowanie mebli, które mają przede wszystkim funkcję dekoracyjną, ale też dodają funkcjonalności wnętrzu – mogą to być konsole, lampki w ciekawych kształtach czy witryny. Mnogość materiałów, z których tworzone są dodatki jest olbrzymia, natomiast kompozycje materiałów często zaskakują. Możemy się coraz częściej spotkać ze stojakami ze stali, ozdobami stalowo-drewnianymi, metalowymi plakatami czy fazowanymi lustrami. Producenci inspirują, aby nasze wnętrza mogły cieszyć oko i wyglądać designersko. Przy początkowym projekcie przedpokoju nie można zapominać o fakturach na ścianie – świetnie się sprawdzą płyty laminowane, lamele czy panele 3D.

Ostateczny wygląd przedpokoju powinien być przemyślany – trzeba wziąć pod uwagę swój sposób życia, a także liczbę osób na co dzień korzystających z mieszkania. Dodatki i meble dobrane specjalnie do potrzeb mieszkańców to sukces przy aranżacji mieszkania. Dobre samopoczucie i harmonijne wyposażenie dodają energii i wpływają na nasz nastrój.

Redakcja superhouse.pl