Jak urządzić pokój trzyletniego dziecka?

Pokój trzylatka to jego osobista przestrzeń. Rodzice muszą o tym pamiętać, gdy planują jego aranżację. Jak urządzić pokój dziecka, by był funkcjonalny i piękny?

Jak pomalować ściany?

Pokój trzylatka to miejsce, gdzie dziecko będzie spędzało wiele czasu. Warto zadbać, by był nie tylko estetyczny, ale również kolorowy.

Jednym z najtrudniejszych wyborów do pokoju dziecka jest kolor ścian. Trzeba pamiętać, że maluchy bardzo szybko dorastają, a co za tym idzie co chwilę chcą mieć inny pokój.

Pokój trzylatka warto pomalować na uniwersalne kolory. Biel lub delikatna szarość sprawdzą się w każdym pokoju. Warto pamiętać, by użyć farb lateksowych, z których bez problemu można zetrzeć zabrudzenia. Dzięki temu pokój będzie przez długi czas wyglądał ładnie.

Neutralne kolory sprawią, że pokój stanie się estetyczny, ale trzeba również pamiętać, że pokój trzylatka powinien być wesoły i radosny.

Chcąc wprowadzić kolor do pokoju dziecka można na jednej ze ścian położyć kolorową, bajkową tapetę, zawiesić piękne plakaty oraz obrazki lub przykleić naklejki z ulubionymi symbolami dziecka.

Sprawdź również https://superhouse.pl/jak-wyglada-kredyt-na-remont-domu/

Pierwsze łóżko

Trzyletnie dziecko jest już gotowe, by spać w łóżku. Zakup pierwszego łóżka jest dla dziecka ogromnym przeżyciem. Czuje się już bardzo, bardzo dorosłe.

Kupując łóżko dla dziecka warto postawić na większy rozmiar. Dzięki temu po roku rodzice unikną kolejnego wydatku jakim jest kupno kolejnego łóżka. Solidne łóżko, które ma wymiary 160 x 80 cm, posłuży dziecku wiele lat.

jak urządzić pokój dziecka

Wybierając łóżko do pokoju trzylatka trzeba zwrócić uwagę, by było ono przede wszystkim bezpieczne. Warto skoncentrować się na modelach, które wyposażone są w miękki zagłówek. Dzięki temu dziecku będzie wygodniej.

Warto również wybierać łóżka, które mają barierki ochronne. Dzięki temu rodzic będzie miał pewność, że nawet maluch, który bardzo się kręci nie spadnie w nocy.

Łóżko dla trzylatka może być wykonane z drewna bądź płyty laminowanej. Warto zwrócić uwagę, by rogi były delikatnie zaokrąglone. Dzięki temu unikniemy niebezpieczeństwa urazu.

Jak urządzić pokój dziecka – praktyczne meble

Zastanawiając się jak urządzić pokój dziecka nie można zapomnieć o podstawowych meblach.

W pokoju każdego dziecka musi znaleźć się szafa na ubrania, przyda się również komoda, w której można przechowywać bieliznę, koszulki czy piżamki. Niezbędny jest również regał, na którym dziecko będzie przechowywało swoje zabawki, gry i książki.

Chcąc pomóc dziecku w uporządkowaniu pokoju warto zainwestować w kosze i pudła. Łatwiej w nich pochować zabawki. Dobrym rozwiązaniem są pudła plastikowe transparentne, gdyż bez problemu dziecko znajdzie zabawki. Pięknie wyglądają kosze z wikliny, sznurka czy filcu. Wprowadzą do pokoju przytulny klimat.

Pokój trzylatka powinien mieć również miejsce do zabawy. Warto postawić tam niewielki stolik oraz krzesełko, na którym dziecko może usiąść gdy będzie wykonywało prace manualne. Zabawy z plasteliną, rysowanie farbami czy składanie ludzików z kasztanów musi odbywać się w komfortowych warunkach.

Nie można zapomnieć o kąciku zabaw, który będzie przytulny i kolorowy. Warto ułożyć w nim miękki dywan, by trzylatek mógł bawić się na podłodze.

Przeczytaj także jak wygląda marketing w social media

Redakcja superhouse.pl