Sypialnia feng shui – jak ją zaaranżować?

Naczelną zasadą feng shui jest wprowadzenie dobrej energii do wnętrza. To dzięki niej nasz odpoczynek będzie efektywny. Będziemy budzili się wypoczęci i gotowi, by rozpocząć nowy dzień. Jak sypialnia feng shui może odmienić twoje życie?

Łóżko – najważniejszy mebel

Meblem, który ma największe znaczenie w sypialni jest łóżko. Musi ono spełniać wiele warunków, by twoja sypialnia była miejscem, gdzie gromadzi się dobra energia.

Ważne, by łóżko było odpowiednio duże. Powinno być wykonane z naturalnych materiałów. Idealne będzie drewno. Ważne, by łóżko miało zagłówek. Jego rola jest nie tylko dekoracyjna, ale przede wszystkim praktyczna. Zagłówek daje poczucie bezpieczeństwa.

Sypialnia feng shui musi mieć również w odpowiedni sposób ustawione meble. Łóżko powinno stać tak, by można było do niego dojść z każdej strony. Przepływ dobrej energii nie może być zakłócony przez to, co znajduje się pod łóżkiem. Powinna być tam wolna przestrzeń. Unikamy ustawiania pudeł i kartonów, w których gromadzimy niepotrzebne rzeczy.

Feng shui sypialnia powinna być wyposażona w naturalne materiały. Pościel, kapa dekoracyjna, ozdobne poszewki na poduszki powinny być wykonane z naturalnych materiałów, które przepuszczają powietrze. Należy również pamiętać, że obicie zagłówka również powinno być z naturalnego materiału.

Sypialnia feng shui – jak wybrać dekoracje?

Sypialnia feng shui nie powinna być przeładowana elementami dekoracyjnymi. Nie jest to pokój, w którym może znajdować się wiele bibelotów na półkach, książek czy zdjęcia rodziny.

Warto pamiętać, że sypialnia ta powinna być w stonowanych kolorach. Intensywne barwy pobudzają, ale utrudniają wypoczynek i regenerację. Biel, szarość, brąz, piaskowy, naturalna zieleń czy morelowy to barwy, które ułatwiają relaks.

Zobacz również, dlaczego warto wymienić obicie wypoczynku

sypialnia feng shui

W sypialni feng shui nie może znajdować się również zbyt dużo roślin. Nie znaczy to jednak, że należy je całkowicie wyeliminować. Skrzydłokwiat, fukus, drzewko szczęścia czy fiołek afrykański mogą stać na parapetach. Na ścianach może zawisnąć paprotka lub zielistka.

W sypialni feng shui nie powinny znajdować się kwiaty, które mają kolce lub ostre zakończenia. Należy unikać kaktusów, sansewierii czy juki.

Sypialnia feng shui nie może być wyposażona w mocne, agresywne światło. Lampy powinny mieć delikatne, przytłumione światło, które sprzyja relaksowi. Sprawdzają się również lampy i abażury z mlecznego szkła lub tekstylne, które sprawiają, że światło jest delikatne i rozproszone. Ważne jest również, by nie wieszać lamp bezpośrednio nad łóżkiem.

W sypialniach bardzo często wieszamy lustro. Sypialnia w stylu feng shui nie powinna być w nie wyposażona, gdyż może ono kumulować złą energię. Jeżeli nie ma innej możliwości można powiesić lustro z boku. Ważne, by nie znajdowało się naprzeciwko łóżka.

Dobry przepływ energii jest w tych pomieszczeniach, które nie są zagracone. Warto o tym pamiętać i unikać wielu mebli czy dekoracji. Ważne jest, by te sprzęty, które znajdują się w sypialni miały swoje miejsce. Porządek ułatwia funkcjonowanie oraz odpoczynek. Każdy bałagan sprzyja złej energii, która zakłóca sen.

Sprawdź również https://superhouse.pl/jakie-drzewa-wybrac-do-malego-i-duzego-ogrodu/

Redakcja superhouse.pl