Praktyczny płyn do dezynfekcji

Każda powierzchnia, choć na pierwszy rzut oka czysta, może być siedliskiem chorobotwórczych drobnoustrojów. Z powodzeniem możemy przenosić je również na rękach, a to już prosta droga do tego, aby załapać poważną infekcję. Dlatego konieczne jest nie tylko mycie rąk i powierzchni, ale również ich właściwa dezynfekcja.

Jak przeprowadzać dezynfekcję?

Każda powierzchnia, a także nasze dłonie, mogą być potencjalnym źródłem zakażenia, dlatego należy stosować właściwą higienę. Nie zawsze samo umycie rąk wodą i antybakteryjnym mydłem jest wystarczające – przed drobnoustrojami skuteczniej zabezpieczy nas płyn do dezynfekcji. Jest on także niezastąpiony w przypadku różnego rodzaju powierzchni.

Prawidłową dezynfekcję z pomocą płynu przeprowadza się bardzo łatwo – wystarczy spryskać określoną powierzchnię. Podobnie sprawa wygląda z dłońmi – należy dłonie spryskać i równomiernie rozetrzeć płyn. Takie rozwiązanie jest idealne, gdy nie mamy możliwości w inny sposób umyć dłoni czy problematycznych powierzchni takich jak na przykład klamki u drzwi.

Płyn do dezynfekcji na bazie alkoholu

Skuteczność płynów do dezynfekcji w szczególnej mierze zależy od tego, jakie składniki zostały w nich zastosowane. Zdecydowanie najlepsze są te, które produkowane są na bazie alkoholu – tylko te skutecznie rozprawią się chorobotwórczymi bakteriami i wirusami.

Istotne jest również stężenie alkoholu w płynie do dezynfekcji – nie powinno być ono mniejsze niż 60%. W przeciwnym wypadku jego działanie nie będzie wystarczająco efektywne. Płyny do dezynfekcji mogą także zawierać dodatkowe składniki, np. zapachowe, co sprawia, że są przyjemniejsze w użytkowaniu.

Płyny o różnych pojemnościach

Produkcja płynu do dezynfekcji uwzględnia także indywidualne potrzeby i preferencje pod względem pojemności. Może to być nieduże opakowanie, które idealnie sprawdzi się do celów prywatnych, jak i opakowanie o pojemności kilku litrów, którym można uzupełniać mniejsze butelki.

W celu łatwiejszej aplikacji płyn do dezynfekcji może być wyposażony w praktyczny atomizer. Aby go użyć, wystarczy nacisnąć blokadę, a wystarczająca ilość płynu znajdzie się na powierzchni. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w instytucjach, sklepach czy gabinetach kosmetycznych i fryzjerskich.

Redakcja superhouse.pl