Dlaczego pościel jedwabna uchodzi za pościel luksusową?

Luksus kojarzy się z czymś bardzo drogim, czymś, na co przeciętny człowiek nigdy nie będzie sobie mógł pozwolić. Nie zawsze jednak tak musi być. W końcu pościel jedwabna wykonywana jest właśnie z jednego z najszlachetniejszych i najcenniejszych materiałów, a mimo tego jej cena nie musi przekraczać tysiąca złotych, a nieraz jest i kilkukrotnie niższa, czyli osiąga wartość podobną do wartości tradycyjnej pościeli bawełnianej. Na przestrzeni lat rola jedwabiu trochę się jednak zmieniła. Dawniej zdobiono nim głównie królewskie dwory, gdyż tworzono z niego wystawne suknie i gorsety, a czasem też okrycia wierzchnie, które były noszone przez królów i księży. Teraz materiał ten służy natomiast głównie do wyrobu luksusowych pościeli, dlatego pościel dobrej jakości bardzo często wykonywana jest właśnie z jedwabiu. Dlaczego jednak tak naprawdę można ją uznać za coś istnie luksusowego? Czy rzeczywiście klasyczna i równie naturalna bawełna nie jest w stanie zastąpić eleganckiego jedwabiu?

Pościel jedwabna – dobry wybór?

Jedwab łączy w sobie wiele naprawdę wartościowych i przy tym całkiem zróżnicowanych cech. Żaden inny materiał nie posiada ich wszystkich i nie może nimi wszystkimi się pochwalić. Jedwabna pościel to pościel niezwykle elegancka, a oprócz tego w pełni naturalna, czyli bezpieczna dla zdrowia i przyjazna dla skóry. Wszystkie poszewki, które zostały wykonane z wysokojakościowego jedwabiu, automatycznie stają się produktami z wyższej półki o maksymalnej wartości. Są wyjątkowymi produktami, pozbawionymi jakichkolwiek sztucznych domieszek. Pościele jedwabne produkuje się w sposób całkowicie naturalny, nie dopuszczając do tego, by pojawiła się w nich chociażby minimalna ilość jakichkolwiek chemikaliów. Włókna są specjalnie obszywane, dzięki czemu później przez cały czas występują w tym miejscu, w którym je umieszczono. To sprawia też, że pościel dobrej jakości bardzo często po prostu musi być pościelą jedwabna, odporną nawet na intensywną codzienną eksploatację. Cechuje ją niesamowita wytrzymałość, na którą każdy zwróci uwagę. Taka pościel spokojnie może być używana latami, a nawet przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Odpowiednia pielęgnacja

Aby jednak pościel jedwabna rzeczywiście mogła przez długi czas odznaczać się tymi wszystkimi korzystnymi właściwościami, należy o nią właściwie dbać. Jak więc to robić? Otóż pościeli z jedwabiu w żadnym wypadku nie należy czyścić w pralce, ani tym bardziej prać z innymi wyrobami. Najlepiej delikatnie przepłukiwać ją w zimnej wodzie z dodatkiem płynu przeznaczonego do naturalnego jedwabiu.

Redakcja superhouse.pl