Meble na balkon z drewna egzotycznego

Powoli przekonujemy się w Polsce do różnych odmian drewna egzotycznego. Nareszcie zaczynamy dostrzegać piękno nie tylko w naszym rodzimym drewnie, ale również i tym, które pochodzi z zupełnie innych zakątków świata i jest wydobywane z drzew, o których często nawet nie mieliśmy szans usłyszeć. Tradycyjne polskie drewno nie jest przecież jedynym dobrym wyborem. Jeżeli chcemy, by to właśnie nasze meble na balkon w bloku zyskały niepowtarzalny charakter, unikalny design i zaczęły dzięki temu wyróżniać się wśród otaczających nas posesji, po prostu spróbujmy zdecydować się na te, które będą wykonane z mniej standardowego materiału.

meble na balkon
meble na balkon w bloku

Meble na balkon w bloku – materiał

Nie musimy wcale podążać za tłumem. Nie musimy decydować się na to, na co zdecydowali się już nasi sąsiedzi, członkowie rodziny czy koledzy z pracy i do czego wszyscy nas namawiają, włącznie z samymi meblarskimi sklepami. A zresztą nawet jeśli nie przepadamy za rzeczami super oryginalnymi, zwróćmy uwagę na to, że niektóre popularniejsze gatunki drewna egzotycznego nie są już w Polsce niczym nowym. Niektóre z nich zdołały już zaskarbić sobie nasze serca. To właśnie po nie możemy sięgać bez żadnych oporów i bez żadnego zastanowienia. Wykonane z nich komplety mebli ogrodowych wspaniale odnajdą się na każdy miejskim balkonie i stworzą z niego coś wyjątkowo szykownego, z czego na pewno będziemy bardzo dumni. Takie meble będą czymś sprawdzonym. Zadowolimy się zatem zarówno ich wyglądem, jak i ich ogólną jakością wynikającą chociażby z ich trwałości.

balkon meble

Meble na balkon z drewna

Spośród tych egzotycznych wariantów dwa materiały w branży meblarskiej zyskały szczególnie dużą popularność, a są to: bambus oraz drzewo teak. Oba gatunki powinny dość dobrze się u nas sprawdzić. Pomimo tego, że nie są pobierane w Polsce, a sprowadza się je do nas z zupełnie innych stron świata, to jednak potrafią bardzo dobrze radzić sobie z warunkami atmosferycznymi panującymi w naszym kraju. Jeżeli zdecydujemy się na meble na balkon w bloku wykonane z bambusa, z całą pewnością nie pożałujemy swojego wyboru. Te meble są całkiem odporne na działanie zmiennych temperatur powietrza czy nawet wysoki poziom wilgoci, tak więc jedynym ich mankamentem jest to, że zaleca się je przechowywać pod zadaszeniem (czasem wystarczy osłonić je jakimś większym parasolem). A jak działa teak? To tworzywo pod względem trwałości dosłownie nie ma sobie równych. Jest naprawdę super wytrzymałym materiałem, który przetrwa dosłownie wszystko. Z tego właśnie względu wykonuje się z niego nie tylko meble ogrodowe, ale również i… posadzki!

Redakcja superhouse.pl