Jaką wielkość talerza wybrać do anteny satelitarnej

Wybór odpowiedniej anteny satelitarnej jest o tyle istotny, że taki sprzęt kupuje się z myślą o wieloletnim użytkowaniu. Urządzenie jest ciężkie, a jego montaż pracochłonny, więc warto wyposażyć się w takie, które faktycznie zapewni niezakłóconą transmisję sygnału i odbiór telewizji w wysokiej rozdzielczości. Wejdź na stronę sklepu internetowego Ihaa, aby zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi produktami i wybrać taki, który będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

Dlaczego warto się zdecydować na zakup anteny?

Najnowszy standard telewizji cyfrowej to dostęp do wielu kanałów, również tematycznych. Szeroka oferta programowa jest gwarancją, że oglądając telewizję nigdy nie będziesz się nudzić. Inną istotna kwestia to jakość obrazu i dźwięku. W dzisiejszych czasach jest ona już bardzo wysoka, wręcz zbliżona do kinowej. Dzięki antenie satelitarnej nie musisz więc wychodzić z domu, aby nie tylko obejrzeć ulubione audycje, ale również zapoznać się z największymi kinowymi hitami w wysokim standardzie. 

Wśród dostępnych na rynku anten znajdziesz kilka rodzajów produktów. Anteny pokojowe ustawia się wewnątrz pomieszczenia, musisz jednak znajdować się w miejscu, gdzie siła sygnału jest naprawdę duża, aby w pełni skorzystać z takiego sprzętu. Anteny zewnętrzne to między innymi urządzenia dookólne, których kształt przypomina dysk oraz tak zwane kierunkowe, które należy ustawić w stronę nadajnika, aby uzyskać najlepszy efekt. Jeszcze inną opcją jest zakup anteny satelitarnej wyposażonej w specjalną czaszę. Każdy z takich sprzętów ma wady i zalety. Odpowiedni dobór urządzenia będzie zależał od Twoich potrzeb, lokalizacji i ewentualnych przeszkód znajdujących się na drodze sygnału. 

Na jaką wielkość talerza satelitarnego warto postawić?

Decydując się na antenę wyposażoną w talerz satelitarny warto zastanowić się nad odpowiednią jego wielkością. W zależności od kilku uwarunkowań lepiej sprawdzą się urządzenia w mniejszym lub większym rozmiarze. Wpływ na to ma kilka różnych czynników. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem anteny, musisz wziąć je pod uwagę, aby nie mieć potem problemów z transmisją. 


 Mniejsze anteny satelitarne 80 cm sprawdzą się tam, gdzie nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni. Jeśli to Twój przypadek, postaw na takie rozwiązanie. Warto jednak podkreślić, że im większa czasza, tym lepszy odbiór sygnału. Jeśli więc na drodze transmisji znajdują się przeszkody, np. drzewa postaw na anteny satelitarne 90 cm. Zapewnią one lepszy obraz, a w przypadku, gdy na drodze sygnału znajdują się różnego rodzaju obiekty, poprawią jego odbiór. Anteny satelitarne 100 cm sprawdzą się z kolei tam, gdzie miejsca jest dużo, a jakość stanowi ścisły priorytet. Trzeba pamiętać, że im bardziej rozległy jest talerz, tym więcej również waży. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, musisz pamiętać również o wyposażeniu się w odpowiedni uchwyt do anteny, który na pewno utrzyma sprzęt. Wybierz takie urządzenie, które sprawdzi się najlepiej w Twojej nieruchomości.

Redakcja superhouse.pl