Na co zwrócić uwagę przy wyborze dywanika do łazienki?

Są takie akcesoria do domu, które warto mieć bez względu na wszystko. W łazience bez wątpienia jednymi z nich są dywaniki łazienkowe. Choć może się niekiedy wydawać, że to zbędny dodatek, to jednak spełnia wiele funkcji. Między innymi zapewnia bezpieczeństwo, szczególnie gdy w łazience znajdują się płytki. Oprócz tego dywaniki zapewniają domownikom komfort i stanowią element dekoracyjny. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze, by dokonać udanego zakupu!

Dywaniki do łazienki — potrzebny dodatek czy zbędne akcesoria?

Płytki łazienkowe, które zwykle znajdują się w takich pomieszczeniach, raczej nie uchodzą za miłe i przyjemne. Szczególnie gdy nie masz ogrzewania podłogowego, to w kontakcie z bosą stopą są po prostu lodowate i śliskie. Każde wyjście z wanny lub prysznica na dywanik łazienkowy zapewni więc wygodę i przede wszystkim bezpieczeństwo. Na mokrych płytkach nietrudno o upadek, który może skończyć się tragicznie. Z tego względu dywaniki do łazienki to idealne rozwiązanie, gdy na pierwszym miejscu stawiasz wygodę oraz kwestię ochrony. Bez względu na rodzaj tych tekstyliów, z pewnością sprawdzą się lepiej niż same płytki. Bez wątpienia są potrzebne w każdym domu, szczególnie przy wannie, prysznicu, jak i umywalce oraz WC.

Jaki dywanik łazienkowy wybrać?

W sklepach dywaniki do łazienki otrzymasz w wielu rozmiarach. Mają także inne właściwości i różnią się pod względem kolorów czy nadruków. Nie brakuje jednak estetycznych rozwiązań, które są zarazem bardzo funkcjonalne. Zalicza się do nich dywaniki łazienkowe nowoczesne. Podpowiadamy, jakie powinny być takie akcesoria. 

Antypoślizgowe

To podstawowa cecha, którą muszą wyróżniać się tego typu tekstylia. Wybierając więc dywaniki łazienkowe antypoślizgowe, zyskujesz pewność, że są one dostosowane do warunków panujących w wilgotnym wnętrzu. Takie nie tracą swojego kształtu pod wpływem działania wody, a także nie ulegają odbarwieniom. Kluczową rolę ogrywa w ich przypadku materiał, który jest chłonny, a zarazem szybko schnący. Podłoże natomiast jest wówczas łatwo przyczepne, często przykleja się do płytek, gwarantując bezpieczeństwo.

Łatwe w utrzymaniu czystości

Wybrane przez Ciebie dywaniki do łazienki powinny być także łatwe w utrzymaniu w czystości. Bakterie, grzyby i wirusy lubią bowiem wilgotne środowisko. Odpowiednio dobrane tekstylia będziesz mógł prać w wysokiej temperaturze i nawet przy częstych zabiegach pielęgnacyjnych, zachowają swoje właściwości i świetny wygląd.

Redakcja superhouse.pl