Jak zorganizować funkcjonalną strefę gastronomiczną podczas eventu?

Chaos nie sprzyja dobrej komunikacji, zwłaszcza podczas eventów biznesowych. Właśnie dlatego warto podzielić przestrzeń, zarezerwowaną na wydarzenie, na różne strefy – informacyjną, ekspozycyjną oraz relaksacyjną z wygodnymi meblami, serwisem kawowym i dedykowanym cateringiem. Wielogodzinne zwiedzanie targów, prowadzenie rozmów w kuluarach podczas kongresów, przyswajanie wiedzy podczas szkoleń bez wątpienia wzmaga apetyt. Podpowiadamy, jak zorganizować funkcjonalny punkt gastronomiczny na każdy event.

Co sprawia, że goście eventów świetnie się bawią, a przy tym czują się doskonale zaopiekowani? Za dobre wrażenia odpowiadają nie tylko idealnie dobrani wystawcy, prelegenci i branżowi eksperci, ale również perfekcyjnie zagospodarowana przestrzeń, w której zawieranie nowych znajomości i prowadzenie biznesowych rozmów staje się proste i przyjemne. Intuicyjne rozwiązania, spójne tablice informacyjne oraz minimalistyczne mapki, obrazujące podział na wygodne strefy funkcjonalne to klucz do sukcesu. W jaki sprzęt i meble eventowe powinna być wyposażona każda ze stref? Czego nie może zabraknąć w sekcji relaksacyjnej, połączonej z zapleczem gastronomicznym i barowym? W pierwszej kolejności zadbaj o wynajem stolików koktajlowych. Sprawdź, co może zagwarantować Ci wypożyczalnia hokerów, stołów, foteli, kanap i wielu innych eleganckich mebli wypoczynkowych i cateringowych. Zaoszczędzisz cenny czas i sporo pieniędzy, decydując się na współpracę z doświadczoną firmą wystawienniczą.

Stoliki koktajlowe na event – przerwa na posiłek i negocjacje

Projektowanie zabudowy przestrzeni na eventy, budowa scenografii oraz wynajem mebli to nie lada wyzwanie, jeśli pierwszy raz organizujesz prestiżowe wydarzenie dla przedstawicieli swojej branży lub firmową imprezę. Na szczęście na rynku znajdziesz wiele firm, które zajmują się tym od A do Z, wspierając organizatorów w dopasowaniu najlepszych rozwiązań, w zależności od rozmachu i charakteru wydarzenia. Niezależnie od rodzaju eventu oraz motywu przewodniego, jedno jest pewne – strefa gastronomiczna jest obowiązkowa. Wyposażona w stoły cateringowe, stoliki koktajlowe, drink bar, hokery, krzesła, wygodne fotele, a nawet kanapy – sekcja relaksacyjna z serwisem kawowym i pysznym jedzeniem przesądza o powodzeniu całego przedsięwzięcia.

Decydując się na wynajem stolików koktajlowych na event zwróć uwagę nie tylko na ich wysokość, która zwykle wynosi ok. 110 cm oraz kształt i wielkość blatu (owalny, 60-80 cm), ale również na to, aby zachować spójność mebli ze stylem całego wydarzenia. Zadbaj o odpowiednią kolorystykę i personalizację. Pamiętaj o tym, że stoliki koktajlowe (ang. cocktail table) powinny wyróżniać: mobilność, stabilność, prostota i funkcjonalność. Zapewnij uczestnikom eventu wygodę konsumowania przekąsek, ciepłych posiłków, kawy, deserów oraz drinków. Choć przy stolikach koktajlowych najczęściej się stoi, możesz ustawić przy nich designerskie hokery.

Hokery na event – nieszablonowa elegancja

Zajmują niewiele miejsca, wyróżniają się minimalizmem i ergonomią designu, doskonale sprawdzają się podczas eventów – hokery należą do wyjątkowych elementów wyposażenia sekcji gastronomicznej. Wysokie stołki (74-81 cm), najczęściej bez oparcia, z wygodnym podnóżkiem stały się popularne w pierwszej połowie XX w. Wraz z szybkim rozwojem branży restauracyjnej okazało się bowiem, że hokery pozwalają wygospodarować dodatkowe miejsca siedzące, głównie przy barach, gdzie serwowano ciepłe napoje, drinki i przekąski. Proste i funkcjonalne rozwiązanie na event? Wypożyczalnia hokerów jest miejscem, w którym znajdziesz designerskie stołki barowe oraz dopasowane stylistycznie stoliki koktajlowe, aby stworzyć wyjątkową oprawę sekcji relaksacyjnej z cateringiem.

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem stolików koktajlowych i hokerów?

Jedną z najważniejszych zalet stolików koktajlowych i hokerów jest ich uniwersalność. Z powodzeniem możesz stworzyć za ich sprawą wyjątkowe eventowe aranżacje nie tylko punktów gastronomicznych, stref cateringowych i barowych, ale również miejsc pracy z laptopem, sekcji negocjacyjnych, stanowisk informacyjnych. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednie modele. Metalowe meble eventowe są dość lekkie i wytrzymałe, świetnie dopełniają industrialne przestrzenie targowe, wystawiennicze lub konferencyjne. Stoliki koktajlowe i hokery wykonane z drewna podkreślą naturalne aranżacje, utrzymane w stylu retro lub skandynawskim. Wysokie meble z tworzyw sztucznych zachwycają zaś designerskim sznytem, kształtem, kolorem i formą przypominającą dzieła sztuki współczesnej. Z pewnością dodają charakteru nowoczesnym dekoracjom. Decydując się na wynajem stolików koktajlowych i hokerów, możesz przebierać w gotowych zestawach. Znajdź swój sposób na komfortowe wyposażenie eventowych stref funkcjonalnych.

  Artykuł sponsorowany

Redakcja superhouse.pl