Co można wyrzucać do kontenera na gruz?

Poprawna segregacja i składowanie odpadów po wszelkiego rodzaju remontach ma bardzo duży wpływ na środowisko, a także pozwala uniknąć kar wynikających z wyrzucania gruzu w nieprzeznaczonych do tego miejscach. Z tego powodu podczas budowy mieszkań czy domów coraz chętniej korzysta się ze specjalnych kontenerów na gruz, które pozwalają na bezpieczne i zgodne z przepisami składowanie odpadów budowlanych. Tego typu kontenery można wynająć za pośrednictwem firm świadczących podobne usługi i umówić się na jego podstawienie w najbardziej pasującym nam terminie. Warto jednak wspomnieć, że nie wszystkie odpady mogą znaleźć się w takich kontenerach – choć znacznie przyspieszają one segregację pozostałości po remoncie, niektóre materiały czy przedmioty wymagają innego składowania.

Wywóz odpadów budowlanych – co warto o nim wiedzieć?

Decydując się na skorzystanie z takich usług, jak wywóz odpadów budowlanych, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na rozmiar poszczególnych kontenerów. Wybór zbyt małego kontenera sprawi, że część gruzu lub innych odpadów będzie wymagała zamówienia dodatkowego dowozu, co zwykle okazuje się droższym rozwiązaniem niż wynajem jednego większego modelu. Należy przy tym wspomnieć, że pomoc w wyborze odpowiedniego rozmiaru bardzo często oferują również firmy zajmujące się wynajmem kontenerów – przedstawiając szczegóły danej inwestycji i zakres przeprowadzanych prac, można mieć pewność, że przedsiębiorstwo zajmujące się wywozem odpadów budowlanych doradzi wybór kontenera o dobrej pojemności. 

W przypadku takiej inwestycji, jak wynajem kontenera na śmieci w Piasecznie lub innych okolicznych miastach, można zdecydować się na skorzystanie z usług firmy BYŚ, która zapewnia terminową dostawę kontenera oraz wywóz odpadów budowlanych. Dzięki temu inwestorzy nie muszą obawiać się o możliwe opóźnienia w remoncie. Wówczas w kontenerze mogą składować takie odpady jak:

– gruz,

– tynk,

– beton,

– odpady ceglane,

– rozkute fundamenty,

– futryny okien i drzwi,

– płytki ceramiczne. 

Tego typu odpady po zapełnieniu kontenera są wywożone w miejsce, w którym mogą być w bezpieczny sposób składowane i w przypadku niektórych materiałów przetworzone do ponownego użycia. W efekcie odpady budowlane nie zalegają inwestorom na działkach i nie przyczyniają się do niszczenia środowiska. Ponadto niektóre firmy pozwalają również na składowanie w kontenerach papy. 

Kontenery na śmieci w Piasecznie i okolicach – co nie może się w nich znaleźć?

Inwestując w kontener na wywóz odpadów budowlanych, warto również zapoznać się z listą materiałów, których nie można składować w pojemnikach przeznaczonych na gruz. Do tego typu obiektów należą przede wszystkim meble oraz elektrośmieci, czyli wszelkiego rodzaju urządzenia RTV i AGD. Dzieje się tak, ponieważ takie elementy wymagają zupełnie innych warunków do składowania i przemyślanych zabezpieczeń. Oprócz tego do kontenera przeznaczonego do wywozu odpadów budowlanych nie można również wrzucać opon, baterii, leków, odpadów komunalnych, azbestu czy eternitu.

Redakcja superhouse.pl