STEICOwall

System lekkich belek nośnych do ścian; alternatywa dla drewna litego, redukcja mostków...

STEICOuniversal

Otwarta dyfuzyjnie płyta do izolacji dachów i ścian, łączona na pióro i wpust

STEICOunderfloor

Naturalna płyta izolacyjna pod panele i wielowarstwowe podłogi drewniane

STEICOtherm

Wytrzymała płyta izolacyjna z włókna drzewnego o szerokim zastosowaniu

STEICOspecial dry

system izolacyjny z włókna drzewnego do modernizacji

STEICOphaltex

Bitumowana płyta pilśniowa o wszechstronnym zastosowaniu

STEICOisorel

Płyta izolacyjna z włókna drzewnego o wszechstronnym zastosowaniu

STEICOfloor

Płyta pilśniowa do izolacji podłóg drewnianych

STEICOjoist

System lekkich belek nośnych do stropów, dachów; redukuje mostki termiczne

STEICOuniversal dry

płyta izolacyjna na konstrukcje dachowe i scienne

STEICOtop

Stabilna izolacja cieplna przeznaczona do izolacji poddaszy nieużytkowych.

STEICOspecial

system izolacyjny do modernizacji dachu od zewnątrz

STEICOprotect

Otwarta dyfuzyjnie płyta do izolacji fasady. Nadaje się pod tynkowanie

STEICOLVL

Fornirowe drewno warstwowe. Wysoka wytrzymałość i stabilność rozmiarów

STEICOinternal

Naturalna płyta z włókna drzewnego do izolacji pomieszczeń od wewnątrz

STEICOflex

Elastyczna mata do izolacji cieplnej z włókna drzewnego

System budowlany STEICO

Innowacyjny system materiałów konstrukcyjnych i termoizolacyjnych

System STEICO to gotowe, certyfikowane rozwiązania dla konstrukcji ścian, stropów i dachów, pozwalające projektować i budować budynki ekologiczne, w standardzie energooszczędnym, niskoenergetycznym, pasywnym, zeroenergetycznym a nawet plus energetycznym. Wybór należy do Państwa. Z nami zaprojektują Państwo oraz zbudują dom swoich marzeń. Dom zdrowy dla mieszkańców, przyjazny dla środowiska, gwarantujący najwyższy komfort cieplny przez cały rok. Szeroka gama produktów STEICO pozwala na budowę domu na wiele sposobów. Domy w systemie STEICO mogą powstawać bowiem bezpośrednio na placu budowy lub mogą być prefabrykowane w halach produkcyjnych, w postaci gotowych paneli ściennych, stropowych i dachowych, czy w formie całych modułów (tzw. budownictwo modułowe). W przypadku prefabrykacji, na plac budowy dostarczane są gotowe elementy / moduły budynku, dzięki czemu montaż całego domu jest o wiele krótszy, niż w przypadku metody tradycyjnej.


Drewno klejone warstwowo z fornirów (LVL)

steico

Drewno klejone z fornirów STEICO LVL to jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów konstrukcyjnych na świecie. STEICO LVL to esencja innowacyjności. Niezwykła wytrzymałość, stabilność rozmiarów, najbardziej efektywna technologia przerabiana drewna sprawiają, że LVL jest najbardziej perspektywicznym, konstrukcyjnym materiałem drewnopochodnym. Produkt znajduje szerokie możliwości zastosowania w nowoczesnym budownictwie energooszczędnym np. jako podwaliny, nadproża, oczepy, kalenica, podciąg. LVL składa się z wielu warstw sklejonych ze sobą fornirów sosnowych o grubości ok. 3 mm. Podczas produkcji eliminowane są wady drewna, w rezultacie powstaje materiał o niemal jednorodnym przekroju. Taka budowa zapewnia STEICO LVL najwyższe parametry wytrzymałości.

Izolacja dla lepszego samopoczucia

Włókno drzewne - zdrowie i komfort cieplny

W dobrze zaizolowanym domu mieszka się znacznie lepiej. Dzięki materiałom izolacyjnym STEICO można cieszyć się jeszcze większym komfortem we własnych czterech ścianach.

W zimie materiały izolacyjne z włókna drzewnego STEICO troszczą się o przyjemną atmosferę w mieszkaniu. Nasze naturalne materiały izolacyjne otaczają budynek niczym ochronny płaszcz zimowy i zatrzymują cenne ciepło wewnątrz. W dobrze ocieplonym domu zwiększa się także automatycznie wewnętrzna temperatura ścian i sufitów/podłóg. Efekt jest odczuwalny natychmiast:

• Większy komfort cieplny: w pomieszczeniach, w których ściany są ciepłe czujemy się bardziej komfortowo. Dzięki cieplejszej powierzchni ściany wzrasta odczuwalna temperatura w pomieszczeniu, dlatego możliwe staje się lekkie obniżenie faktycznej temperatury wewnątrz, bez utraty komfortu cieplnego. Efekt: Obniżenie temperatury pomieszczenia o jeden stopień pozwala zaoszczędzić ok. 5% kosztów energii.

• Efektywna ochrona przed pleśnią: wilgoć nie skrapla się na ciepłych ścianach. Brak wilgotnych miejsc oznacza również brak środowiska rozwojowego dla pleśni i grzybów. W taki sposób zapobiegamy powstawaniu pleśni już na samym początku ich fazy rozwoju.

• Mniejsze przeciągi: na nieocieplonych ścianach zewnętrzych powietrze z wnętrzna ulega ochłodzeniu, opada na ziemie i przenika z powrotem do wnętrza, gdzie zaczyna się ocieplać i ponownie wznosić. Rezultetem jest nieprzyjemne wrażenie chłodnego przeciągu. Takie zjawisko nie występuje jednak w dobrze ocieplonym budynku. W pomieszczeniach gdzie powietrze jest statyczne, czujemy się komfortowo. Dodadtkowo wznosi się mniej kurzu, co jest szczególnie istotne dla alergików.

Naturalna ochrona przed upałami

STEICO - naturalna klimatyzacja w upalne dni

Faktem jest, że nasz klimat się zmienia. W ostatnich latach liczba tzw. „tropikalnych dni” zwiększyła się kilkukrotnie. Materiały izolacyjne STEICO dbają o to, aby w naszych „czterech ścianach” nawet w upalne dni panował przyjemny chłód – zupełnie bez stosowania drogich urządzeń klimatyzacyjnych.wykres

Szczególnie narażone na nagrzewanie się latem są pomieszczenia na poddaszu, ale nie tylko one. Pozostałe pomieszczenia równie szybko się nagrzewają. Powodem tego, jest to, iż wiele konstrukcji nie potrafi stawić oporu silnym promieniom słonecznym w lecie. Rozwiązaniem są elementy budowlane, takie jak materiały izolacyjne z naturalnego włókna drzewnego STEICO. Materiały STEICO wyróżniają się wyższą masą niż np. wełna szklana, przez co mogą stawiać większy opór promieniom słonecznym (wyższa pojemność cieplna). W upalnych godzinach popołudniowych pochłaniają ciepło i zatrzymują je aż do chłodniejszych godzin wieczornych. Niezależne badania pokazują, że poprzez zastosowanie materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego, liczba dni o wysokich, nieprzyjemnych temperaturach wewnątrz pomieszczeń może zostać zredukowana nawet o połowę.

POBIERZ FOLDER: OCHRONA PRZED LETNIMI UPAŁAMI

Ochrona w lecie potwierdzona naukowo

Praktyka pokazuje, że STEICO naprawdę działa

Fakt, że materiały izolacyjne STEICO wpływają bezpośrednio na polepszenie komfortu cieplnego mieszkania, potwierdzają badania Profesora Hausera, jednego z głównych autorytetów w dziedzinie oszczędności energii, w Niemczech.


W porównaniu do wełny mineralnej, materiały izolacyjne z włókna drzewnego znacznie rzadziej osiągają poziom temperatury, który jest odczuwalny przez człowieka jako nieprzyjemny. Przy zastosowaniu materiałów izolacyjnych STEICO o gęstości 150 kg/m3, okres odczuwania niekomfortowego upału może zostać zredukowany nawet do 1/3 w stosunku do izolacji z wełny mineralnej.


Wynik mówi sam za siebie: im większa zdolność akumulacji ciepła materiału izolacyjnego tym krótszy okres, kiedy odczuwamy w naszym mieszkaniu wysoką temperaturę, a co za tym idzie poprawia się nasze dobre samopoczucie. Zastosowanie płyt izolacyjnych STEICO z włókna drzewnego daje tutaj świetny efekt.

Ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Ciepła i otwarta dyfuzyjnie - właśnie taka powinna być prawidłowa izolacja dla każdego domu!

Podpokryciowe płyty izolacyjne STEICOuniversal, STEICOuniversal dry i STEICOspecial, STEICOspecial dry są hydrofobizowane, tzn. nie przepuszczają wody. W efekcie woda nie przenika przez płyty, jest natomiast odprowadzana po ich powierzchni zewnętrznej. Płyty są dodatkowo wyposażone w specjalny, szczelny profil pióro-wpust, dzięki któremu po połączeniu tworzą trwałą warstwę chroniącą przed wiatrem i deszczem. Warto dodać, iż płyty STEICO są również otwarte dyfuzyjne (pozwalają na "oddychanie" dachu czy ścian, czyli na odprowadzanie nadmiernej ilości wilgoci), co zabezpiecza dom przed szkodliwym gromadzeniem się wilgoci. Dzięki temu konstrukcja budynku jest naturalnie zabezpieczona przed szkodami budowlanymi na długie lata.

Nawet 12 tygodni jako pokrycie tymczasowe
Płyty podpokryciowe STEICO mocuje się bezpośrednio do krokwi dachowych. Montaż jest szybki i prosty. Ułożone płyty, błyskawicznie zaczynają pełnić rolę solidnego pokrycia chroniącego od warunków atmosferycznych. Dzięki specjalnemu profilowi pióro-wpust płytą łączą się ze sobą, tworząc szczelną powłokę ochronną - nie wymagającą dodatkowych środków ochronnych jak np. folie dachowe - przy dachach o kącie nachylenia powyżej 18°. Montaż płyt wykonywany jest w jednej fazie prac budowlanych (często trwa jeden dzień), a w rezultacie otrzymujemy aż potrójną korzyść:

- warstwę wiatroizolacyjną
- drugą warstwę odprowadzającą wodę
- dodatkową warstwę izolacji cieplnej i akustycznej

Jako płyta podpokryciowa (TYP: UDP-A) stosowana przy pracach modernizacyjnych, płyta może być używana jako pokrycie tymczasowe dachu do 4 tygodni. W przypadku nowego budownictwa nawet do 12 tygodni!.

Redukcja mostków termicznych
Płyty izolacyjneSTEICOuniversal, STEICOuniversal dry i STEICOspecial,STEICOspecial dry montuje są bezpośrednio na krokwiach, od zewnątrz. Już cienka warstwa wystarcza aby efektywnie zredukować liniowe straty ciepła przez elementy konstrukcyjne dachu. Dodatkowo, ocieplone w ten sposób od góry krokwie stają się cieplejsze, co ogranicza możliwość kondensacji wilgoci.

Ochrona przed ogniem

Konstrukcje o ochronie przeciwpożarowej do F90 B


Drewno pali się. To w zasadzie prawda i dotyczy także materiałów izolacyjnych z włókna drzewnego STEICO. Jednak produkty STEICO wykazują szczególnie pozytywne reakcje w kontakcie z ogniem:


• Materiały STEICO są zaopatrywane w naturalny dodadatek przeciwpożarowy. Chodzi tu o fosforan amonowy, rodzaj soli mineralnej, składający się z elementów fosforu i azotu. Fosforan amonowy znaleźć można także w artykułach spożywczych np. w smażonych kiełbaskach.

• W przypadku kontaktu z ogniem, powstaje zwęglona warstwa, zapobiegająca szybkiemu wypalniu się materiałów izolacyjnych STEICO. Rozprzestrzenianie się ognia zostaje zatem zahamowane. Wiele konwencjonalnych materiałów izolacyjnych pod wpływem ognia bardzo szybko topi się i tym samym nie zapewnia ochrony przed pożarem. W połączeniu w zalecanymi elementami systemowymi, materiały izolacyjne STEICO mogą stworzyć konstruckję o ochronie przeciwpożarowej do F90 B. To znaczy, że ogień potrzebuje 90 minut, aby przejść przez konstrukcje.


• Materiały STEICO emitują podczas pożaru znacznie mniej szkodliwych gazów niż np. materiały izolacyjne na bazie pianek organicznych. Jest to niezwykle ważny aspekt, choćby podczas ratowania osób poszkodowanych w pożarze.

Wniosek: pomimo, iż drewno płonie, daje najwyższą ochronę przeciwpożarową

Rozwiązania modernizacyjne STEICO

Naturalnie lepsza izolacja fasady z STEICO

Niepoprawnie ocieplone ściany zewnętrzne są odpowiedzialne za ok. 35% strat ciepła w całym budynku. Przemyślana i dobrze wykonana izolacja fasady jest zatem bardzo ważnym, wręcz niezbędnym czynnikiem, jeśli na poważnie chcemy zacząć oszczędzać energię i pieniądze.

Szkoda tylko, jeśli izolacja cieplna fasady pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, ale stwarza problemy w innych obszarach użytkowania. Wielu właścicieli nieruchomości mogłoby podzielić się swoimi uwagami, do których najczęściej należą: zła izolacja akustyczna, nadmierne przegrzewanie się ścian w upalne dni, algi na fasadzie pogarszające wygląd elewacji oraz inne kosztowne szkody, które redukują realne zyski na kosztach ogrzewania.


Izolacja fasady z STEICOprotect umożliwi Państwu znaczne oszczędności na kosztach ogrzewania oraz dodatkowo chłodzenia budynku w lecie, bez obawy o wymienione niedogodności.

Lepsza ochrona przed algami i zaciekami
Elewacje zewnętrzne są narażone na stały kontakt z zmiennymi warunkami pogodowymi. Jeśli jednak już po kilku latach w rezultacie dochodzi do pojawienia się alg na powierzchni fasady, jesteśmy narażeni na dodatkowe koszty modernizacji oraz powiązane szkody budowlane. Izolacja ścian zewnętrznych przy użyciu płytSTEICOprotect naturalnie redukuje możliwość występowania warunków sprzyjających rozwojowi alg (porostów). Płyty STEICOprotect posiadają bardzo dużą pojemność cieplną oraz bardzo dużą gęstość. To naturalna cecha włókna drzewnego, dzięki której fasada z naszą płytą izolacyjną nie wychładza się za bardzo w nocy (w przeciwieństwie do powszechnie stosowanego styropianiu), w związku z czym nad ranem, gdy panuje duża wilgotność powietrza, wilgoć nie wykrapla się na powierzchni tynku. Rezultat: nie powstają zacieki i nie rozwijają się algi.

Lepsza izolacja akustyczna
Materiały izolacyjne STEICO zapewniają większy spokój w każdym domu. Dzięki zredukowanemu przenoszeniu dźwięków na ścianę masywną, izolacje STEICO znacznie lepiej łagodzą hałas uliczny o wysokiej frekwencji lub głośne okrzyki bawiących się dzieci, w porównaniu do powszechnych elewacyjnych materiałów izolacyjnych np. na bazie polistyrenu.

Lepsza ochrona przed zwierzętami
Materiały izolacyjne STEICO chronią Państwa fasadę przed dokuczliwymi szkodami budowlanymi, których sprawcą są zwierzęta. Przykładowo dzięcioły traktują "pusto dudniące" ściany jako dobre źródło pożywienia. Gęste materiały izolacyjne STEICO (duża wyższa gęstość niż np. styropian) pozwalają na zredukowanie takiego błędnego odbierania dźwięku a dzięki temu na trwałą ochronę fasady przed szkodami.

Lepsza stabilność i wytrzymałośćDzięki trójwymiarowemu zazębianiu się włókien drzewnych materiały izolacyjne STEICO są po prostu bardziej wytrzymałe (nośne) i wytrzymują dużo silniejsze wstrząsy. Skrzynki pocztowe oraz inne lekkie przedmioty mogą mocować Państwo bezpośrednio w powierzchni naszej płyty - bez konieczności stosowania specjalnych kotw do materiałów izolacyjnych.

W naszym Serwisie używamy plików cookies. Korzystając dalej z Serwisu, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, w każdej chwili można ją cofnąć poprzez zmianę ustawień dotyczących plików „cookies” w używanej przeglądarce internetowej. Kliknij „Akceptuję”, aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.